Китайський бренд електромобілів XPeng розглядає можливість придбання виробничих потужностей концерну Volkswagen на території Європи. Відповідний процес перемовин підтвердив керуючий директор компанії у північно-східному європейському регіоні Елвіс Ченг. Головною причиною такого кроку стало вичерпання резервів на австрійському підприємстві Magna Steyr, де наразі здійснюється контрактне збирання автівок марки. З вересня 2025 року там випускаються кросовери G6 та G9, а на початку поточного року успішно завершилося тестове виробництво майбутнього електричного седана P7+. Власна локалізація дозволяє компанії уникати високих митних зборів ЄС.
Потреба у розширенні потужностей також зумовлена стрімким зростанням попиту на міжнародних ринках. Лише за квітень обсяг експорту бренду досяг рекордної позначки у 6006 машин, перевершивши результати березня на 28%, а показники аналогічного місяця минулого року — на 62%. Загалом протягом першої третини 2026 року іноземним клієнтам було відвантажено 17 563 електромобілі, що фіксує збільшення поставок на 55%.
Якщо угода з придбання існуючого майданчика виявиться невигідною, керівництво XPeng допускає варіант зведення абсолютно нового заводу. Представник бренду зауважив, що певні вільні об’єкти Volkswagen є дещо застарілими та не повною мірою відповідають технологічним вимогам для складання нових китайських електрокарів.
Описана ситуація підкреслює загальну тенденцію експансії автовиробників з КНР на європейський континент. Днем раніше про плани пошуку місцевих заводів та можливу співпрацю зі Stellantis чи іншими компаніями повідомила корпорація BYD.


