Шведський автовиробник Volvo Cars, підконтрольний китайському холдингу Geely, отримав офіційне погодження від Міністерства торгівлі США на імпорт та реалізацію машин із китайським програмним забезпеченням та обладнанням. Спеціальний дозвіл видало Управління інформаційно-комунікаційних технологій та послуг (OICTS), що виводить компанію з-під дії загальної заборони на використання технологій з КНР.
У пресслужбі бренду повідомили, що отримане виключення з правил дозволить Volvo продовжити реалізацію стратегії розширення своєї присутності на американському ринку.
Обмеження Міністерства торгівлі США, чинні з 17 березня 2025 року, передбачають поетапне блокування поставок підключених транспортних засобів із китайським та російським софтом (починаючи з 2027 модельного року) та апаратними компонентами (з 2030 модельного року). Подібні заходи аргументовані загрозами національній безпеці, зокрема ризиками шпигунства, несанкціонованого збору даних та віддаленого контролю над автопарком.
Нові правила поширюються на всі автомобілі із забороненими компонентами, незалежно від місця їхнього кінцевого збирання. Крім того, компаніям, що афілійовані з урядом Китаю, повністю заборонено продавати готові смарт-автомобілі на території Сполучених Штатів, навіть за умови використання деталей з інших країн.


