У першому кварталі поточного року в Каліфорнії зафіксовано суттєве скорочення кількості реєстрацій нових електромобілів, головною причиною якого стало стрімке зниження інтересу до автомобілів марки Tesla. За перші три місяці на території штату, який традиційно був лідером із переходу на електричний транспорт, реалізовано 57 111 транспортних засобів із нульовим рівнем викидів. Цей показник виявився на 40,2 відсотка меншим за результати аналогічного періоду минулого року, коли покупці придбали 95 520 таких авто. Негативна динаміка в сегменті електрокарів спостерігається разом із загальним просіданням авторинку штату, де обсяги реєстрацій усіх нових машин зменшилися на 8,9 відсотка.
Відповідно до статистики, частка батарейних авто на ринку в першому кварталі 2026 року скоротилася до 13,7 відсотка. Аналіз попередніх періодів показує, що у першому кварталі 2022 року цей показник становив 16,6 відсотка, свого максимуму в 22 відсотки він досяг на початку 2024 року, після чого почалося поступове зниження до 21 відсотка в першому кварталі 2025 року.
Найбільших кількісних втрат серед усіх виробників зазнала компанія Tesla. Обсяги реєстрацій електромобілів цього бренду впали на 24,3 відсотка, зупинившись на позначці 31 958 одиниць порівняно з 42 211 машинами роком раніше. Попри суттєве падіння власних продажів, загальна частка американського автовиробника на місцевому ринку електрокарів зросла з 44,2 відсотка на початку 2025 року до 56 відсотків за підсумками минулого кварталу. Така ситуація виникла не через успіхи бренду, а внаслідок ще глибшого обвалу показників у компаній-конкурентів.
На загальному негативному тлі позитивну статистику продемонстрували лише кілька автомобільних марок. Найпомітніший приріст зафіксовано у Lexus, чиї продажі злетіли на 192,1 відсотка, склавши 1405 машин. Також змогли збільшити реалізацію електромобілів Toyota на 37,8 відсотка до 2599 одиниць, Lucid на 37,1 відсотка до 1315 штук та Cadillac, продажі якого зросли на 17,1 відсотка і досягли 1771 автомобіля.


