Honda на невизначений термін зупиняє будівництво заводу електромобілів у Канаді вартістю 11 мільярдів доларів

Honda на невизначений термін зупиняє будівництво заводу електромобілів у Канаді вартістю 11 мільярдів доларів

Японська корпорація Honda заморозила реалізацію масштабного інвестиційного проекту зі зведення підприємства для випуску електрокарів та елементів живлення на території Канади. Бюджет скасованої ініціативи оцінювався в 11 мільярдів доларів.

За інформацією видання Nikkei, керівництво бренду вже розпочало консультації з канадським урядом щодо безстрокового призупинення робіт. Анонсований цьогоріч виробничий комплекс мав запрацювати у 2027 році, згодом запуск перенесли на два роки, а тепер повністю зупинили. Проектна потужність об’єкта передбачала щорічне складання 240 тисяч транспортних засобів і виготовлення батарей на 36 гігават-годин, що дозволило б компанії на рівних конкурувати з Ford та General Motors.

Головною причиною такого рішення стала кардинальна зміна політичного та економічного клімату в Сполучених Штатах Америки. Проект розроблявся з урахуванням дії американської федеральної субсидії у розмірі 7500 доларів на купівлю електромобіля. Автовиробник встиг викупити земельні ділянки та домовитися про фінансову підтримку з боку Канади. Проте нова адміністрація Дональда Трампа ліквідувала зазначені податкові пільги, запровадила додаткові імпортні мита, а також скасувала жорсткі екологічні стандарти щодо економії пального та відповідні штрафи для автоконцернів.

Нові регуляторні умови змушують представників автопрому на ринку США масово переглядати свої стратегії, скорочувати фінансування повністю електричних моделей і перенаправляти капітал у розвиток гібридних технологій. Для Honda зміна курсу матиме серйозні фінансові наслідки. Прогнозується, що через вимушене коригування планів щодо електромобільності корпорація може зазнати збитків на суму до 15,6 мільярда доларів за підсумками 2026 фінансового року.