Зростання світових цін на пальне стимулює різке збільшення попиту на електромобілі BYD

Компанія BYD фіксує значний приплив нових клієнтів у сегменті електромобілів. Тенденція зумовлена подорожчанням бензину та нафти на тлі ескалації напруженості на Близькому Сході, що змушує споживачів шукати альтернативу традиційному транспорту.

Після повної відмови від випуску автомобілів виключно з двигунами внутрішнього згоряння у 2022 році, BYD закріпила статус найбільшого у світі виробника електрифікованих транспортних засобів. За підсумками 2025 року китайський автовиробник реалізував понад 4,6 мільйона електромобілів та плагін-гібридів. Це дозволило компанії посісти шосте місце в рейтингу світових автопродажів, вперше в історії випередивши американський концерн Ford.

Попри те, що в останні місяці спостерігалося певне уповільнення темпів зростання продажів через посилення ринкової конкуренції та зміни в законодавчих політиках різних країн, поточна ситуація на ринку енергоносіїв спровокувала нову хвилю попиту. Показовим прикладом є робота дилерського центру BYD у столиці Філіппін Манілі: лише за останні два тижні автосалон зібрав кількість замовлень, яка зазвичай відповідає місячній нормі. Представник дилерського центру Домінік По зазначив, що клієнти масово здають автомобілі з ДВЗ та купують електромобілі саме через стрімке зростання цін на нафтопродукти.

Макроекономічний вплив електрифікації транспорту підтверджується даними британської аналітичної компанії Ember. Згідно з їхнім нещодавнім звітом, глобальне поширення електромобілів минулого року дозволило скоротити світове споживання нафти на 1,7 мільйона барелів на день. Зазначений обсяг становить близько 70% від 2,4 мільйона барелів, які Іран щодня експортує через Ормузьку протоку.