Керівництво автовиробника Volvo вивчає варіант використання вільних потужностей свого підприємства у штаті Південна Кароліна для збирання машин китайської материнської компанії Geely. Завод у місті Ріджвілл наразі працює не на повну силу через зміну споживчого попиту та слабкі продажі поточної лінійки.
Майданчик, відкритий у 2018 році, початково орієнтувався на випуск седанів S60. Через масовий перехід покупців на кросовери цю модель згодом зняли з конвеєра. Перепрофілювання підприємства під складання електромобілів EX90 та Polestar 3 також не принесло очікуваного завантаження через повільні темпи їхньої реалізації. Для часткового вирішення цієї проблеми найближчим часом на заводі планують запустити виробництво моделі XC60.
В інтерв’ю виданню Business Insider гендиректор компанії Хокан Самуельссон підтвердив наявність надлишкових виробничих ліній, які теоретично можна адаптувати під потреби Geely. Водночас він наголосив, що реалізація такого задуму зіткнеться із серйозними перепонами.
Головною проблемою для виходу китайських автовиробників на американський ринок залишається жорстке регуляторне та політичне середовище. Адміністрація США раніше підвищила ввізне мито на електрокари з КНР до 100%, а Міністерство торгівлі запровадило заборону на продаж і використання китайського автомобільного програмного забезпечення та пов’язаного обладнання.
Локалізація виробництва у Південній Кароліні дозволила б Geely уникнути високих імпортних тарифів та знизити податковий тиск. Проте експерти зазначають, що навіть за умови повної технічної готовності підприємства, такий крок гарантовано викличе жорсткий опір з боку американських політиків, які можуть ініціювати створення нових бар’єрів для компаній з китайським капіталом.


