У Верховній Раді ініціювали щомісячний податок на електромобілі, проте профільний комітет відхилив ідею

У Верховній Раді ініціювали щомісячний податок на електромобілі, проте профільний комітет відхилив ідею

Парламентар Сергій Нагорняк виступив з пропозицією щодо запровадження регулярного фінансового збору для власників транспортних засобів на електротязі. Згідно з ініціативою, сума платежу залежатиме від цінової категорії машини. Як приклад депутат навів електрокар вартістю близько 30 тисяч доларів, для якого щомісячне стягнення становитиме орієнтовно 4 тисячі гривень.

Головною метою такого кроку автор називає збалансування податкового навантаження між користувачами екологічного транспорту та автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Водночас ініціатор визнав, що механізм потребує подальшого ретельного аналізу та доопрацювання.

Реакція профільного відомства на цю пропозицію виявилася негативною. Очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав шанси на ухвалення подібних документів вкрай низькими. Посадовець офіційно запевнив, що наразі комітет не вивчає можливість введення зборів для власників електромобілів та не планує розглядати будь-які інші нові податкові ініціативи в цьому напрямку.