Компанія Mercedes-Benz ухвалила рішення перенести виробництво кросовера GLC з двигуном внутрішнього згоряння з Німеччини на завод у штаті Алабама, США. Головною причиною такого кроку є прагнення автовиробника уникнути 15-відсоткового імпортного мита, яке наразі стягується за ввезення автомобілів європейського виробництва на північноамериканський ринок. Про це повідомляє видання Carscoops.
Модель GLC є стратегічно важливою для компанії, оскільки на неї припадає близько 25 відсотків від загального обсягу продажів Mercedes-Benz у Сполучених Штатах. Щорічно на ринках США та Канади реалізується приблизно 70 тисяч таких кросоверів, які дотепер імпортувалися із заводу в німецькому Бремені.
Для локалізації виробництва GLC керівництво Mercedes-Benz виділяє 4 мільярди доларів на модернізацію підприємства в місті Таскалуса. Загальний обсяг інвестицій у виробничі потужності бренду в США до кінця десятиліття досягне 7 мільярдів доларів. За прогнозами експертів, перші автомобілі GLC американського складання зійдуть з конвеєра наприкінці 2027 року. Генеральний директор компанії Ола Калленіус зазначив, що завод вийде на повну виробничу потужність щодо випуску цієї моделі до 2029 року.
Модернізація дозволить збільшити загальну виробничу потужність американського заводу з поточних 250-300 тисяч до 340 тисяч автомобілів на рік. Останнім часом підприємство було недозавантаженим через низькі показники продажів електричного флагмана EQS SUV.
У рамках реорганізації виробництво електричного кросовера EQS SUV буде перенесено зі США до Німеччини, що звільнить потужності для випуску GLC. Більшість зібраних в Алабамі кросоверів GLC постачатиметься на внутрішній ринок Північної Америки. Водночас більші моделі GLE та GLS продовжать випускатися на цьому ж американському заводі з подальшим експортом на світові ринки. Цей стратегічний крок дозволить автовиробнику оптимізувати логістику та знизити фінансові втрати від торговельних обмежень.


