Протягом квітня 2026 року обсяги реалізації нових легковиків на території КНР зменшилися на п’яту частину порівняно з минулорічними показниками. Негативна тенденція зниження купівельної активності фіксується вже другий квартал поспіль.
Минулого місяця китайські споживачі придбали 1,4 мільйона транспортних засобів. Цей результат на 15 відсотків гірший за березневий та на 20 відсотків поступається даним за квітень 2025 року. Сумарний показник за перші чотири місяці поточного року склав 5,6 мільйона проданих авто, що свідчить про спад ринку на 18 відсотків. Через різке скорочення попиту та припинення субсидіювання з боку виробників місцеві дилерські центри опинилися на межі рентабельності, оскільки отримувати прибуток від реалізації машин стає дедалі складніше.
Більш стабільною залишається ніша електрифікованого транспорту. У квітні було реалізовано 883 тисячі електромобілів та гібридів. Відносно аналогічного місяця минулого року цей сегмент втратив 5 відсотків, проте у порівнянні з березнем 2026 року продемонстрував зростання на 4 відсотки.
Водночас статистика оптових відвантажень суттєво відрізняється від роздрібної. Автомобільні заводи поставили на майданчики продавців 2,13 мільйона машин, що лише на 3 відсотки менше за торішні обсяги. Оптові партії електричних моделей взагалі збільшилися на 7 відсотків. Така диспропорція вказує на те, що автоконцерни не знижують темпів виробництва, штучно переповнюючи склади дилерів попри відсутність відповідного попиту серед кінцевих покупців.


