Виробництво електрокросовера Polestar 3 повністю переносять з Китаю до США

Виробництво електрокросовера Polestar 3 повністю переносять з Китаю до США

Компанія Polestar ухвалила рішення про повне згортання збірки моделі Polestar 3 на китайських потужностях. До завершення поточного року випуск цього флагманського електрокросовера відбуватиметься винятково на території Сполучених Штатів Америки.

Наразі паралельне виготовлення автівки триває у місті Ченду та на підприємстві Volvo в американському Ріджвіллі (штат Південна Кароліна), де також збирають споріднену модель Volvo EX90. Відповідно до підтвердженої офіційної стратегії консолідації, азійська лінія невдовзі зупиниться, і кросовер стане єдиним електрокаром бренду суто американського походження.

Хоча керівництво марки не коментує мотиви такого кроку, експерти пов’язують релокацію із високими митними ставками США на імпорт транспортних засобів та комплектуючих із КНР.

Зміни у виробничій географії відбуваються на тлі неоднозначних фінансових результатів автовиробника. За підсумками минулого звітного періоду марка реалізувала рекордні 60 119 машин, продемонструвавши зростання продажів на 34 відсотки, проте паралельно зафіксувала значний операційний збиток на рівні одного мільярда доларів.