Solaris забезпечить Швецію новою партією зі 103 електробусів Urbino 15 LE до 2027 року

Solaris забезпечить Швецію новою партією зі 103 електробусів Urbino 15 LE до 2027 року

Польський виробник комерційного транспорту Solaris Bus & Coach підписав три угоди зі скандинавським перевізником Nobina. Згідно з умовами контрактів, до середини 2027 року шведська транспортна мережа поповниться 103 новими електробусами моделі Urbino 15 LE.

Техніка буде розподілена між трьома шведськими регіонами. Столична агломерація Стокгольма отримає 50 машин, автопарк лена Сконе поповниться на 49 одиниць, а ще чотири транспортні засоби обслуговуватимуть приміські маршрути Гетеборга. Замовлені низькопідлогові 15-метрові електробуси призначені для роботи як у межах міста, так і на приміських напрямках. Пасажиромісткість кожної машини становить від 50 до 100 осіб. Енергозабезпечення транспорту здійснюватиметься за рахунок сучасних акумуляторних блоків Solaris High Energy.

Співпраця між польським виробником, який є частиною групи CAF, та шведським оператором триває з 2010 року. Темпи оновлення автопарку стабільно зростають: лише від початку 2024 року компанія Nobina отримала 201 електричний автобус. З урахуванням попередніх домовленостей, серед яких велике замовлення для Мальме на 180 одиниць, загальний обсяг постачань екологічного транспорту від Solaris у період 2026-2027 років перевищить позначку у 320 машин. Генеральний директор Solaris Sverige AB Сверре Скаар зазначив, що цей контракт є черговим етапом розвитку сталої мобільності у Швеції.

Масштабна закупівля техніки є частиною глобальної стратегії Стокгольма з повної відмови від двигунів внутрішнього згоряння. Столичний регіон, чий транспортний парк налічує близько 2000 автобусів на 500 маршрутах, має намір завершити перехід на електротягу до 2035 року. За інформацією Транспортного управління Стокгольмського регіону, зараз частка електричних машин становить 20%, проте вже до кінця поточного року очікується її збільшення до 30%.

Аналітики з Transport & Environment прогнозують, що за умови збереження поточних темпів модернізації, повна електрифікація міських автобусів у країнах ЄС може бути досягнута вже у 2028 році, значно випереджаючи офіційні графіки. Перехід на електробуси дозволяє транспортним компаніям знижувати експлуатаційні витрати, підвищувати акустичний комфорт для пасажирів та повністю нівелювати шкідливі викиди. Додатковою перевагою є можливість повторного використання відпрацьованих тягових батарей у якості стаціонарних систем накопичення енергії для балансування місцевих електромереж.